TRADYCYJNA MEDYCYNA CHIŃSKA - GDAŃSK

Tradycyjna medycyna chińska, której zwolennikami są osoby pracująca w Centrum Zdrowia Sana to styl, powstały na bazie ponad 2500-letniej tradycji praktyk medycznych z Dalekiego Wschodu. Praktyki, które obejmuje tradycyjna medycyna chińska, z powodzeniem wykorzystywane są w naszym ośrodku. Chodzi tutaj bowiem o masaż leczniczy, akupunkturę czy też różne postaci medycyny ziołowej. Chociaż ten styl medyczny jest popularny przede wszystkim w Chinach, to można zauważyć tendencję wzrostową w krajach europejskich, a także w Ameryce Północnej (głównie jako uzupełniająca medycyna alternatywna).

Główne założenia

Głównym założeniem tradycyjnej metody chińskiej jest krążenie energii witalnej ciała po kanałach, które, rozgałęzione, docierają do różnych organów ciała. Podstawą zdrowia zgodnie z tą teorią jest odpowiednie kierowanie przepływu energii w narządach, a w konsekwencji w całym organizmie. Człowiek w takiej sytuacji jest częścią nieustannej relacji ze środowiskiem, bo tradycyjna medycyna chińska nie zajmuje się konkretnymi przyczynami chorobowymi narządów.

Styl medyczny oferowany w Centrum Zdrowia Sana opiera się m.in. na dokładnej diagnostyce z pulsu i języka, a podstawą działania są znane od lat receptury ziołowe, pożywienie i dieta (zależna często nie tylko od danej osoby, ale także pogody i konkretnej pory roku).

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.