Jak przebiega zabieg hydrokolonoterapii?

O zaletach hydrokolonoterapii można napisać naprawdę wiele. Dzięki niej skutecznie można  pozbyć się z jelita grubego toksyn i złogów kałowych, które zbierały się tam przez całe życie.  Hydrokolonoterapia ułatwia wypróżnianie, poprawia ruchy perystaltyczne jelit i zwiększa przyswajalność mikro- i makro elementów. To bezpośrednio wpływa na poprawę odporności całego organizmu, a także pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki hydrokolonoterapii z organizmu łatwo pozbyć się pasożytów, a także wyleczyć wzdęcia, zaparcia oraz migreny. Jak wygląda zabieg hydrokolonoterapii? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Zabieg krok po kroku

Zabieg hydrokolonoterapii wykonywany jest w sterylnym gabinecie medycznym przez wykwalifikowany personel. Pacjent przebiera się w jednorazowy strój, a następnie kładzie na kozetce. Początkowo przyjmuje pozycję na lewym boku, potem proszony jest o położenie się na placach z ugiętymi nogami. Do jego odbytu wprowadzana jest kaniula. Nie musi on jednak obawiać się bólu – jest ona pokryta środkiem znieczulającym. Do kaniuli podłączone są dwa plastikowe wężyki. Z jednego do jelita wtłaczana jest ogrzana, zdezynfekowana i przefiltrowana woda, a drugą rurką z organizmu odprowadzane są wypłukane zanieczyszczenia. Trafiają one prosto do kanalizacji, dzięki czemu zabiegowi nie towarzyszą krępujące, nieprzyjemne zapachy. Jeden zabieg trwa około 45 minut, najczęściej wykonuje się go w seriach.

Czy płukanie jelita grubego to to samo co lewatywa?

Hydrokolonoterapii nie wolno mylić z lewatywą. Lewatywa polega na oczyszczaniu tylko końcówki układu pokarmowego: esicy i odbytnicy. Hydrokolonoterapia to zabieg płukania całego jelita grubego, podczas którego jednorazowo przepływa przez nie maksymalnie 2 l wody. Ciśnienie wody ustawiane jest tak, by pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu podczas zabiegu.

Czy to zabieg dla każdego?

Chociaż hydrokolonoterapia jest skuteczna w walce z wieloma schorzeniami, istnieją ku niej również pewne przeciwwskazania. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i osoby zmagające się z chorobami oraz stanami zapalnymi jelit. Z zabiegu muszą zrezygnować też osoby z przepukliną brzuszną, anemią, niewydolnością serca, nerek, marskością wątroby i nadciśnieniem tętniczym. Z tego powodu przed zapisaniem się na zabieg należy obowiązkowo skonsultować się ze specjalistą. Dla osób bez wymienionych przypadłości hydrokolonoterapia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.